NOARK WPROWADZA NA RYNEK ŁADOWARKI SAMOCHODOWE DO UŻYTKU DOMOWEGO
NOARK, globalny dostawca komponentów elektrycznych niskiego napięcia, oferuje wszechstronną i niedrogą gamę montowanych na ścianie ładowarek Ex9EV odpowiednich do wszystkich pojazdów elektrycznych typu plug-in.
Łatwa instalacja ładowarki we własnym garażu.
Dedykowana ładowarka EV zapewnia kilka kluczowych korzyści:
- instalacja jest zwykle stosunkowo niedroga
- zagrożenia bezpieczeństwa związane z instalowaniem i używaniem domowej ładowarki EV są bardzo niskie
- ładowanie jest możliwe w dowolnym momencie
- istnieje możliwość ustawienia prądu ładowania, a tym samym czasu ładowania
- pomaga zużywać energię elektryczną w najbardziej opłacalny i energooszczędny sposób
Ładowarki mogą być podłączone zarówno do gniazda jednofazowego, jak również do trójfazowego (rozwiązanie trójfazowe znacznie skraca czas ładowania).
Ładowarki różnią się także zakresem
prądu ładowania od 10A do 32A.
W zestawie znajduje się
kabel połączeniowy o długości
5 metrów z jedną z dwóch najczęściej używanych
wtyczek - Typ 1 (powoli zanikający standard „YAZAKI”) lub coraz bardziej dominujący
typ 2 (znany jako „MENNEKES”).
Standardowo jest 6 dedykowanych kabli do ładowania. Można nimi ładować samochody elektryczne z klasycznych gniazd jednofazowych i trójfazowych (230V / 400V). Wszystkie kable są standardowo wyposażone w
RCCB typu B, wszystkie umożliwiają monitorowanie temperatury, a także monitorowanie przepięcia i spadku napięcia.
Kable są odpowiednie dla wszystkich pojazdów elektrycznych sprzedawanych na rynku światowym, gdyż pozwalają na ustawienie prądu ładowania (między
8A a 32A) oraz w zależności od typu pojazdu elektrycznego są one wyposażone w złącza samochodowe typu 1 lub typu 2.
Ciekawostką jest zastosowanie w rodzinie ładowarek EV i kabli ładujących samodzielnych wyłączników różnicowoprądowych typ B Ex9LB63. Wyłączniki te nadają się do różnych zastosowań domowych i przemysłowych, w których stosowane są przemienniki częstotliwości, instalacje fotowoltaiczne, ładowarki EV i podobne elementy. Typ B zapewnia czułość na różnicowy prąd przemienny, pulsujący i wygładzony prąd stały, a także wysokie częstotliwości do 1 kHz.
Ważną zaletą Ex9LB63 jest to, że jest on oparty na technologii elektronicznej, która umożliwia dokładniejszy pomiar prądu różnicowego, a w konsekwencji ograniczenie niepożądanego wyzwalania. Urządzenia te również nie są podatne na namagnesowanie wyzwalacza, w związku z tym, nie ma obowiązkowego okresu ich testowania, jednakże należy to robić regularnie z uwagi na obowiązywanie lokalnych przepisów prawnych. Zaleca się testowanie co 6 miesięcy w normalnych warunkach pracy oraz co miesiąc w warunkach ciężkich.